Dot Net Kavos Grupė

Kodėl verta pirkti pusiau automatinį kavos aparatą?

Coffee-font-b-Machine-b-font-Promotions-font-b-domestic-b-font-commercial-semi-automatic-fontPusiau automatiniai kavos aparatai – tai espresso technologiją naudojantys aparatai, kurie gamina kavą iš maltos kavos. Daugelis jų gali naudoti ir kavos tabletes. Šie pusiau automatiniai kavos aparatai skirti tiems, kas mėgsta dalyvauti kavos ruošimo procese ir mokytis baristos meno. Internetinėse parduotuvėse rasite tiek pusiau automatinių kavos aparatų, skirtų kavinukėms, tiek ir namams. Prieš renkantis pusiau automatinį kavos aparatą, reikia žinoti vieną dalyką – kava iš šviežiai maltų pupelių skanesnė nei iš pirktos maltos kavos, nes malta kava gana greitai praranda skonį ir aromatą. Jei malti pupelių nesiruošiate, o leisti pinigus brangiau kainuojančiam automatiškai pupeles malančiam aparatui nenorite, tuomet rinkitės pigesnį įrenginį – kavos skonio skirtumo greičiausiai nepajusite. Sumaltos kavos aromatų pasirinkimas nėra toks platus ir aparatas vargu ar sugebės ką pakeisti.

Espresso pusiau automatiniai kavos aparatai. Šie įrenginiai nedideli ir komplekte dažniausiai turi pieno putoms skirtą kapučinatorių. Tikrosios espresso paruošimui reikia tinkamo spaudimo ir ne per aukštos vandens temperatūros. Slėgis turi siekti bent 9 bar., o rekomenduojama vandens temperatūra gali svyruoti 88-92°C tarpe. Procesui naudojama ruošimo rankenėlė, į kurią dedama malta kava arba kavos tabletė. Jei kavą ruošiama vienam žmogui, į rankenėlę dedama 7 g kavos ir ji tvirtinama prie pusiau automatinio kavos aparato. Slėgio pagalba vanduo teka per kavą ir apytiksliai per 30 sekundžių „išspaudžiama“ espresso kavos porcija. Pusiau automatiniai kavos aparatai turi garo arba pompos konstrukciją.

Gariniai pusiau automatiniai kavos aparatai yra pigesni ir juose pagaminta kava nedaug skiriasi nuo paruoštos su filtru, nes neužtenka spaudimo. Pompos konstrukcijoje dažniausiai būna 15 bar. slėgis ir to pilnai pakanka. Pusiau automatiniai kavos aparatai naudojami ir baruose, kur barmenas pats pripildo kavos ruošimo rankenėlę. Ir tai ne veltui – visiškai automatinė mašina pati sumala pupeles bei supresuoja kavą, o automatika gali neįtikti vartotojo skoniui. Kadangi espresso kavos kokybė labai priklauso nuo sumaltos kavos šviežumo ir rupumo, rekomenduojama pupeles malti pačiam arba naudoti ypač automatizuotą aparatą, kuriame galima labai detaliai nustatyti rupumo lygį. Pusiau automatiniai kavos aparatai gali turėti kapučinatorių, puodelių pašildymo funkciją, automatinį išsijungimą bei vandens filtrą.

Nepaminėjau dar vieno esminio skirtumo, kuris išskiria pusiau automatinius kavos aparatus iš kitų. Su šiuo pusiau automatiniu kavos aparatu Jūs patys tapsite barista ir galėsite mėgautis visu kavos paruošimo procesu. Galėsite arba naudoti maltą kavą, arbą ją malti patys skirtingais rupumais, galėsite keisti tiek kavos, tiek ir vandens kiekį. Kai kurie pusiau automatiniai kavos aparatai leis nustatyti ir garų slėgį. Aišku, nepamirštu ir „baltosios“ kavos mėgėjų – pieną dažniausiai ruošite kapučinatoriaus pagalba su garais ir čia vėl viskas priklausys nuo Jūsų nuotaikos, sugebėjimų bei laiko . .

Admin • November 6, 2015


Previous Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *