Dot Net Kavos Grupė

Ką reikia žinoti apie kavamales?

Nors ir sakoma, kad lietuviai neskuba pirkti kavamalių, jų  siūloma pačių įvairiausių.  Žmogus turi žinoti, ko jis nori ir kiek pinigų gali išleisti. Vieni gali pirkti automatinius kavos aparatus, kurie ir sumala, ir išverda kavą, kiti – tik kavamales. Vieni mėgsta kavamales, kiti – kavos aparatus. Kavamalės gali būti su malūnėliu arba girninės. Su malūnėliu kainuoja pigiau, todėl jas įsigyja tie, kuriems per brangūs kavos aparatai. Kavamale malant kavos pupeles, aromatas išlieka. Malant girninėmis kavamalėmis, lengviau reguliuoti kavos rupumą. Labiau ekonomiškas yra smulkus kavos rupumas, nes vanduo labiau apsemia kavos paviršių. Jei norime espresso kavos, ji gaminama tik kavos aparatu, nes jis sugeba taip smulkiai sumalti pupeles, kad šis gėrimas būtų ir stiprus, ir aromatingas. Jei norime kavą gaminti iš vidutiniško malimo, galime tai daryti ir užplikant, ir virdulyje, ir kavos aparate. Žinoma, tai nebus espresso.

Tik retro tipo rankinės kavamalės specialiu sriegiu gali reguliuoti kavos rupumą. Tokios kavamalės yra patikimesnės už elektrines, nes malimo metu kava per daug nesušyla ir neišgarina aromato. Pigiau kainuoja elektrinės kavamalės, kurios kai kuriuose namuose vis dar populiarios, tačiau jos turi trūkumų, nes peiliukai tinkamai nesumala kavos, o tik nudaužo pupeles. Tokios kavamalės turi dangtelius, kuriuos malant reikia spausti. Dangtelį būtina labai saugoti, nes bent kiek jam įskilus, kavamale nebepasinaudosi. Kavamalės maldamos visada kelia triukšmą, kurio reguliuoti neįmanoma. Renkantis kavamalę reikia žinoti jos galingumą, kavos dėklo talpą, ar yra kavos rupumo reguliatorius, Taip pat svarbu, iš kokios medžiagos pagamintas kavamalės korpusas – iš metalo, plastmasės ar kitos.

Geriau pirkti kavos pupeles ir jas malti kavamale namuose, kad kava būtų aromatingesnė.  Apie dešimt minučių pupeles patariama pamerkti į šaltą vandenį, o po to iš karto išdžiovinti (geriausiai orkaitėje). Į kavamalę verta įberti ne tik pupeles, bet ir ir kelis kristalėlius rupios druskos. Naudinga ką tik sumaltą kavą patalpinti į metalinį indelį ir trumpam pastatyti į karštą orkaitę.

Per šimtmečius kavos malimas tapo tikru menu. Senosios kavamalės, kurios buvo pagamintos iš žalvario, medžio ar skardos, jau tampa antikvarine retenybe, nes jas keičia elektrinės kavamalės. Būtent senosios rankinės kavamalės turėjo savybę reguliuoti malimo greitį, tad joms perkaisti nebuvo galimybės, eterinės medžiagos nuo per didelio karščio neatsiskirdavo ir neišgaruodavo.

Ieškant kavamalės , tinkančios namų sąlygomis malti kavą, geriausiai rinktis rankinę arba elektrinę. Rankinės kavamalės geriausiai tiks tiems, kurie kavą geria kelis kartus per savaitę, nes malimas  užima daugiau laiko.  Nors ir manoma, kad tiek rankinės, tiek elektrinės kavamalės mala lygiai ir skiriasi tik malimo greitis, vis dėlto yra nuomonių, jog rankinė kavamalė kavą mala smulkiau, pupelių nedrožia.

https://www.mediashop.lt/buitine-technika/kavos-aparatai/kavamales

Admin • September 17, 2015


Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *